Matkake ja avastage rõõmuga: kuidas leida käimata radu?

Viirusepandeemia on tavaelu pea peale pööranud ning paljud leiavad lohutust väljasõitusest loodusse. Tallinna ümber on populaarseid kohti, kuhu hulgakaupa kogunetakse: kolm käidavamat kohta on Keila Joa, Jägala juga ja Viru raba.

Ka linnalähedastele tervise- ja loodusradadele on tavalisest suurem surve. Merevaadet käiakse otsimas nii Viimsis kui ka Käsmus ja Võsul. Kohalikud omavalitsused on viiruse leviku hirmus järjest teid sulgemas ning kui väga ka tahaks, ei tohi ajutisi piiranguid eirata. Eriolukord on eriolukord, me kõik tahame terved (ja elus) olla.

Nagu videost näha, on võimalik jalutama minna ka nii, et see on tore ja turvaline ettevõtmine.

Kuidas valida kohti, kus inimesi kas pole üldse või on mõni üksik?

Kui sul endal mõnd oma kohta veel ei ole, küsi teadjalt abi ja uuri lähematelt sõpradelt, kus nemad oma akusid laadimas käivad. Ehk on mõni nõus oma kohta jagama.

Kiiret abi ja põneva väljakutse saab Avastusrada rakendusest. Leia oma maakonnast huvipakkuv keskkonnahariduslik Avastusrada, mida läbida üksi või sõbraga. Uued Avastusrajad avanevad aprilli keskel, kuid varasemate aastate rajad on kasutatavad ka praegu. Raja läbimiseks on vajalik vähemalt 3G-internetiühendusega ja töötava GPS-mooduliga nutiseade. iOS (versioon 8), Android 4.4 või Windows Phone 8.1 on miinimumnõuded, mida nuhvlile esitatakse.

RMK rakendus Loodusega koos on samuti väga hea abiline uute kohtade leidmisel. Kindlasti tasub läbi lugeda reeglid, kuidas loodusesse minna ja seal käituda, mitte ainult eriolukorra ajal.

Franz, Eik ja Tui räägivad õiget juttu: Eestimaal on palju ilusat loodust, mida avastada nii, et sellele liiga ei tee. Matkake ja avastage rõõmuga. Eriolukorra lõppedes oleme loodetavasti palju targemad, teadlikumad ja hoolivamad.

Allikas: Loe rohkem portaalist Accelerista Video: Fifty Visual.