Eesti Vabariik 100: Globaalsed eestlased. #2 – Hardi Maybaum

“Globaalsed eestlased” on Rainer Sternfeldi juhitud veebisaade Memokraadis eesmärgiga luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma. Teine saatekülaline on tehnoloogiaettevõtte GrabCADi edukalt üles ehitanud ning praegu riskiinvestorina tegutsev Hardi Meybaum.

Lisaks sellele algatas Hardi Meybaum aasta tagasi heategevusliku initsiatiivi Eesti 2.0, mille eesmärk on aidata eesti noortel valida endale tehnoloogiapõhist tulevikku, õppida loovust ja meeskonnatööd ettevõtlikus keskkonnas.

Rainer Sternfeld ja Hardi Meybaum
Rainer Sternfeld ja Hardi Meybaum I Foto: Memokraat

 

Rainer Sternfeld: Mis oleksid need 1-2 kõige olulisemat asja, mida sa soovitaksid teistele ja teeksid ise teisiti, kui saaksid uuesti alustada?

 

Hardi Meybaum: Ma ütlen ainult ühe asja, et sõnum selge oleks – tuleb rääkida kliendiga. See on nii lihtne ja loogiline mõte, aga see on hämmastav endiselt kui vähe seda just Eestis tehakse.

Võta vähemalt kolmandik ajast ja veeda see kliendiga koos, näita toodet, jaga ideid, küsi tagasidet ja ole end vastu aus, et kui potentsiaalne klient ei kasutada toodet, siis püüa aru saada, miks.

Kõik saated on kuulatavad iTunesis või Soundcloudis, kõik saatetutvustused koos märkmete ja viidetega on leitavad veebis aadressil memokraat.ee/category/podcast.