Hannes Kuhlbach: viirusehirmu psühholoogiast

Foto: Unsplash.com

Viimaste nädalate jooksul on üks Hiinast alguse saanud viirus, rahvasuus tuntud kui koroonaviirus, hakanud ehmatava kiirusega maailmas levima. Uudiseid levimise, uute nakatunute, surnute, piiramismeetmete rakendamise kohta kuuleme nüüd juba iga päev, teema on kuum ja kõiki puudutav.

Ma ei soovi ega oskagi allpool käsitleda selle nähtuse meditsiinilist aspekti, kuid tahaksin välja tuua, et igal vähegi mastaapsemal sündmusel on mitu muudki külge. Juba arvutatakse, millist kahju teeb see haigus majandusele, kaubavahetusele, rahvusvahelistele suhetele jne. Mina keskendun nähtuse psühholoogilisele küljele ning kahjule, mida võib põhjustada massiliselt leviv hirm.

Hannes Kuhlbach

Hannes Kuhlbach on kliiniline psühholoog. Tegusa elu jooksul on ta olnud erinevates ametites kinnisvaramaailmas, suhtekorralduses ja panganduses. “Kõiges, mida saab nimetada äriks, on sügav inimlik ja isiklik pool ning just see aspekt huvitabki mind oma tänastes tegevustes. Omades oma töös privileegi näha sügavale inimeste eludesse ja sisemaailma, äratab see ka endas varjatud tundeid ja mõtteid. Neid ongi heameel üldistatud ja põimitud kujul Edasi veergudel avatud ja mõtelda armastavale lugejale edastada." Loe artikleid (66)