Peep Vain: enesekindlusest

Illustratsioon: Marko Mäetamm

Peep Vain keskendus möödunud sügisel põhjalikumalt enesekindluse suurendamise ja toestamise teemale. Käesolevas loos jagab ta mõningaid sellega seotud kogemusi ja tähelepanekuid.

Sissejuhatus

Iga kord, kui keegi mingi ennast ületava või senise reaalsuse piire painutava tembuga hakkama saab, tõstab see mul tuju ja teeb mind seesmiselt kindlamaks. Mustanahaline USA presidendiks! Poolearuline USA presidendiks! Noh, see viimane temp ajas mind siiski kümneks päevaks hoopis natuke endast välja, mitte ei süstinud eneseusku.

Varem innustasid mind Eesti sportlaste suured võidud, kuid praegu jätavad need mind külmaks. Selle asemel tahan jagada hoopis täna (see lugu sai kirjutatud 10. veebruaril) hommikul raadiost kuuldud uudist, et Lõuna-Korea film “Parasiit” võitis mitu Oscarit, nende hulgas parima filmi Oscari. Ma ei mäleta ega vaevu ka uurima, kuid oli vist suisa esimene taoline pretsedent. Ja ERR-i uudistes oli suisa koreakeelne intervjuu! Ka seda pole vist varem juhtunud. Filmi autor meenutas oma tänukõnes kunagi kuuldud Martin Scorsese tsitaati, et mida isiklikum on lähenemine, seda loomingulisem see on. Vahest ka selle pärast on tänane artikkel isiklikum kui muidu.

Peep Vain

Peep Vain on tähenduse otsija, sõnameister ja muusikamees, raamatute „Keset elu“ ja „Kõige tähtsam küsimus“ autor. Loe artikleid (13)