Lauri Räpp: kiri Tartule

Foto. Shutterstock.com

Sellest on 22 päeva, kaks tundi ja neliteist minutit, kui Sind viimati nägin, mu kallis Tartu. Kuidas sul läinud on? Mis on vanamoodi ja mis uut? Mõtisklesin, kui hilisöösel Tallinna poolt tulles Su kukla taga igihaljalt helendavat Luunja kasvuhoonete kuma silmasin.

See pani mind mõtlema. Kui pikka aega on vaja, et kõik need hiilivad muutused linnapildis silma paistaksid. Või inimestes. Paarkümmend päeva pole aja otsatus mõõtkavas mitte miski, ent teinekord muudab üks saatuslik sekund mõnd linna, ka inimeste elusid, kardinaalselt. Seda tuletas mulle meelde maa, mis Sinust kaugel. Ilma selles otsas, kus maa võib terved linnaosad ja inimesed selle sees endasse neelata kõigest mõne hetkega.

Aga eks seal olegi asjad ja inimesed teisiti. Kasvõi ookean, mis nime järgi vaikne, ent mille mühisevad kaldad ei vaiki hetkekski. Selle lõunamaa alumises otsas on jäämäed ja ülemises kõrb. Jah, selline on Tšiili. Vastuoluline, ent seiklustele ahvatlev. Muide, selle pealinnas, Santiagos, on end sisse seadnud üks Sinu tuhandetest lastest. Endine tartlanna Kristi. Ära muretse, tal läheb seal hästi. Kristil on suur suhtlusvõrgustik ja oma ettevõte. Ja ta võttis meid väga soojalt vastu. Tundsime end kui kodus. Aga ta pole Sind unustanud. Eks tea Sa seda isegi, et igal suvel pöördub ta Sinu juurde tagasi.

Lauri Räpp

Lauri Räpp on põline tartlane, väikeettevõtja ja kirglik seljakotireisija. MTÜ Heade Mõtete Klubi asutajaliige. Ta on avaldanud viis raamatut ning kirjutanud mitmeid kolumne ja artikleid Tartu kohta. Lauri kirjutab Edasi lugejatele elust Tartus. Loe artikleid (34)