Sooritus #2: Mall Nukke

Selles loos räägib kunstnik Mall Nukke, mis tunne on jalutada mööda Elbruse mäenõlva, jalas kassid ja seljas raske Nikoni fotoaparaat.  Tema sõnul on ego paikaloksutamiseks vahepeal hea käia ekstreemsemates kohtades nagu näiteks mägedes. Seal üleval saavad inimesed aru, kas nad taluvad kõrgust või mitte.

Sooritus by Mall Nukke. Vestleb Marko Mäetamm.

Mall Nukke on 80ndatest aastatest nii kohalikul kui rahvusvahelisel areenil tegutsev kunstnik. Kollaazimeister ja virtuoosne joonistaja. Tihti seostatakse tema loomingut ka mõistega “neopop”. Alates 90ndatest tegutseb paralleelselt ka õppejõuna.

“Sooritus” on ajakirja Edasi esimene saade elava pildi vallas. Igas saates on 1 külaline, kel palume meenutada üht oma senise elu ja/või loomingu meeldejäävamat sündmust, tipphetke. Mida ta ise tähtsustab?

Marko Mäetamm

Mäetamm Marko on kunstnik. Tema töödes leiab kommentaare nii ta isiklikule elule kõige intiimsemal tasandil kui ka teda puudutavatele-mõjutavatele sündmustele meid ümbritsevas ühiskonnas laiemalt. Marko kirjutab ja joonistab Edasile sellest, mis tundub tema arvates oluline ja mis võiks korda minna ka Edasi lugejatele. Loe artikleid (100)