7 küsimust Mandy Barkerile. Plastiuputus

Foto: Mandy Barker/Fotografiska

Intervjuu briti fotograafi Mandy Barkeriga, kelle maailma tippgaleriides esitletud fotoprojekti “Mere leiud” saab nüüd vaadata ka Tallinna Fotografiska galeriis.

Ühel päeval oma kodukohas mere ääres jalutades märkas briti fotograaf Mandy Barker korraga, kui palju plasti igal pool vedeleb. See oli muidugi juba ammu seal olnud, võib-olla mitte siis, kui Mandy oli alles väike laps ja Humberi jõe kaldal Hulli linnas vee ääres mängis ning ringi jooksis, aga igatahes oli sellest saanud rannamaastiku lahutamatu osa.

Barker viis mõned asjad koju, et neid pildistada. Sellest kasvas praeguseks juba kümme aastat kestnud fotoprojekt “Mere leiud”, mida on saanud näha maailma tippgaleriides ning mis nüüd ka Tallinna Fotografiskasse jõudis. Jalutasime Mandy Barkeriga näituse avamise järgsel hommikul tema lummavate tööde vahel ringi ja rääkisime plastist, ilma milleta need tööd poleks võimalikus saanud – aga milles endas paraku mitte midagi lummavat ei ole.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (252)