Eduka kellabrändi loomise lugu Daniel Wellington

Business Insider kirjutab, kuidas Filip Tysander lõi ülikoolis õppimise ajal eduka kellabrändi. Kõik sai alguse juhusest või…siis mitte.

Paljude teiste Rootsi noorte eeskujul siirdus Filip Tysander peale keskkooli eneseotsingutele Austraaliasse. Seal kohtus ta inglase Daniel Wellingtoniga, kes kandis Rolexi kella klassikalise NATO käepaelaga.

Daniel Wellington tundus Tysanderile kohe väga õige nimi kellabrändi jaoks.

I realized there was room on the market for preppy watches.

Tagasi Rootsis läks ta õppima ärikorraldust ja lõi 2 firmat müües veebis lipse ja plastmassist kellasid. Õpingute lõpus investeeeris ta kogutud ressursid oma uude firmasse.

I started a little webshop and designed the logotype myself in Photoshop. Then I sent designs back and forth to a factory in China manufacturing the Nato watch bands.

Kellad muutusid väga populaarseks, ilusa disaini ja mõistliku hinna kõrval oli plahvatusliku edu taga sotsiaalmeedia. Kampaania ehitati üles arvamusliidritele, kellel oli palju järgijaid.

Tänaseks on DW- l Instagrammis 2 miljonit jälgijat, mis varjutab kõik teised kellabrändid.

Daniel Wellington I Foto: Instagram
Daniel Wellington I Foto: Instagram

Filip Tysander: Anyone can become a successful entrepreneur — it just takes time and a bit of luck.

Tysander tsiteerib meeldeldi Malcolm Gladwell’i poolt tuntuks kirjutatud Anders Ericssoni väidet, et suure edu saavutamiseks ja muutuse ellukutsumiseks mistahes alal kulub 10,000 tundi planeeritud tegevusi.

Loe originaalartiklit Business Insider.

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (260)