Marina Paula Eberth: parim päev järgneb parimale ööle

Foto: Creative Commons https://flic.kr/p/8zELPV

Paljudel inimestel on kahte liiki uneprobleeme ja vastavalt probleemile on lahendused erinevad. Vaatamegi neid lähemalt.

Aastaid tagasi sõitsin öise bussiga Tallinnast Vilniusesse. Minu kõrval üle vahekäigu istusid mustlased – kaks naist ja umbes 8-aastane tüdruk. Nad sädistasid oma mustlaskeeles kuni väljas pimedaks läks ja siis ühel hetkel otsustasid magama jääda. Just nii mulle tundus – nad otsustasid, et nüüd on aeg magada ja miski ei saa segada nende magusat und.

Minagi seadsin end magama, aga seda võis rohkem tukkumiseks nimetada, sest ärkasin iga kord, kui buss kuskil peatus või kurvis mõne suurema kaare tegi. Iga kord kiikasin oma naabrite poole ja veendusin – ikka veel magavad. Öisest bussireisist läbi klopitud, vaatasin hommikul kadedusega, kuidas mustlased pool tundi enne Vilniusesse jõudmist silmad lahti lõid ja olid virged nagu hommikused lõokesed. Kui ma mõnikord öösel magada ei saa, siis meenutan neid naisi ja soovin olla muretu mustlane, kes magab just siis, kui ta otsustab, et käes on uneaeg.

Marina Paula Eberth

Marina Paula Eberth on psühholoog-psühhoterapeut ja Holistika Instituudi juhataja. Loe artikleid (1)