Katrin Saali Saul: vägivaldsed naised

Emotsionaalne vägivald ei pea olema alati teise inimese otsene solvamine või ta peale karjumine. See võib väljenduda ka peenekoelise ja oskusliku manipuleerimise ja alandamise kaudu. I Foto: Unsplash.com

Loen uudistest meie presidendi tõdemust, et naistevastase vägivalla puhul oleme lõpuks ometi julgenud peeglisse vaadata. See on hirmus, et veel tänasel päeval nii paljud mehed end oma naiste peal vägivaldselt välja elavad.

Jah, statistika räägib ennekõike vägivaldsetest meestest. Kuid kas me julgeme peeglit silmitseda ka selle nurga alt, kust paistab, et ka naised võivad olla vägivaldsed meeste suhtes?

Statistika kinnitab tõesti seda, et naised kannatavad füüsilise, seksuaalse ja majandusliku vägivalla all mäekõrguselt rohkem kui mehed. Naised on enamasti siiski väiksemad ja nõrgemad kui mehed ning seega naised tavaliselt oma seisukoha selgekstegemiseks ja frustratsiooni väljaelamiseks meestele füüsiliselt kallale ei kipu. Naistel on üldiselt keeruline mehi vägistada ja palgalõhe ning stereotüüpsed soorollid soosivad praegu majanduslikus mõttes ikka veel mehi. Tavaliselt.

Katrin Saali Saul

Katrin Saali Saul on pereterapeut ja Vikerraadio psühholoogia-alase saate „Peresaade“ autor ja saatejuht. Oma kolumnides uurib ja kirjeldab suhteid, nende toimimise ja mittetoimimise seaduspärasusi. Tema sulest on ilmunud kolm raamatut: "Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma" (2015), kirjanduskonkursi BestSeller aimekirjanduse kategooria võidutöö "Eluterve kärgpere käsiraamat"(2016) ja logiraamat „Aasta eredad hetked“ (2017). Loe artikleid (40)