Meelis Kubits: 1000 eestlast Peterburis – täielik edulugu. Ülestunnistus #46

Peterburi. I Foto: koda.ee

Lõpp hea, kõik hea. Teisiti ei ole võimalik seda Peterburi suvealguse ilmale kohast, veidi vihmast juunikuu nädalalõppu kokku võtta. Tuhatkond eestimaalast, nende seast ööpäeva võrra pikema reisi teinud sada saarlast, pealt kolmkümmend ajakirjanikku, kultuuriminister ja mitmed Riigikogu liikmed käisid meile kõige lähemas metropolis ära ja tulid probleemideta tagasi.

“Ülestunnistus” on Meelis Kubitsa iganädalaselt ilmuv artiklisari, mis kirjeldab tema mittetulunduslikku tegevust viimastel aastatel. Lisaks vahelepõiked aktuaalsetel teemadel. Artiklid on täismahus avatud Edasi Eksklusiivi tellijatele. Tere tulemast püsilugejaks!

„Kui tänavu juunis käis „1000 eestlast Peterburis”, siis olime konsulaadis valmis erakordseteks juhtumiteks, varusime piisava arvu tagasipöördumistunnistusi, juhuks, kui dokumendid peaksid kaotsi minema. Kujutage ette – mitte ühtegi kadunud dokumenti“, meenutas Eesti peakonsul Viktoria Tuulas oma konsulitööd kokkuvõtnud intervjuus.

Selge on üks. Mitte kunagi varem ei ole meie suures naaberriigis olnud korraga kohal nii palju Eesti ajakirjandusväljaannete esindajaid. Suurusjärgus seitsekümmend uudisnuppu ja telelugu kajas veel mitme kuu jooksul Eesti meedias. Uudislõigud olid sõbralikud ja meeleolukad, alates eestlastega seotud ajaloolistest paikadest, lõpetades reportaažidega üritustelt. „Peterburi armastus“, „Mihhail Bojarski hullutas Peterburi kokku tulnud 1000 eestlast“, „Peterburis avatis Eri Klasile pühendatud näitus“, „Peteburis hiigelpeol esinenud Tanel Padar: eks mul tuli vene keelt meelde tuletada“, „Peterburis kohtusid Eesti koondise ja Zenidi jalgpallilegendid“ , “Kodanikudiplomaadid naasesid soojade mälestustega”, kui valida mõned juhuslikud näited.

Programm kujunes orgaaniliselt ettevalmistuse käigus. Leigarid tantsisid Petrpopavlovski kindluse õuel ja sama kompleksi ruumides avati Eesti juurtega Peterburi kunstniku näitus. Peterburi maamärgid, Maria Teater, Jussupovi palee, Mihhailovski loss, Faberge ja Karl Bulla muuseum andsid lahkelt kasutada oma ruume ja osalesid ise programmi koostamises. Jaani kirikus tantsiti, lauldi ja mängiti orelit kaks päeva ilma pausideta.

Jüri Trei näitas 21. sajandi eestlastele, kes ja kus tegid suuri tegusid meie esivanemad 100 ja rohkem aastat varem. Juku-Kalle mitte vähem populaarseks osutunud ekskursioon avas Peterburi autentsed puhvetid ja kangialused.

Linna ühes suuremas kontsertpaigas, klubis A2 toimunud kontsertõhtu: Slja, Tanel Padar & The Sun, Anne Veski ja Avenue täitis hilisõhtu ja öötunnid.

Initsiatiivi emotsionaalne kõrghetk oli kindlasti Mihhail Bojarski kaheksa pluss üks lisalugu Etnograafiamuuseumi esindussaalis, pealt 600 eestlase ees.

Aita luua kvaliteetset sisu ja hakka Edasi püsitellijaks 5€/kuus.
Välismaale tellimiseks kirjuta hello@edasi.org 

Häid lugemiselamusi!

 

Meelis Kubits

Meelis Kubits

Meelis Kubits on mitme aastakümne jooksul olnud Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kaheksal aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (61)