Suur intervjuu Erkki Raasukesega: pikemat vaadet, head kaasteelised!

Erki Raasuke ja Ott Pärna. | Foto: Iris Kivisalu

Mõtteid juhtimisest, majandusest, ühiskonnast ja liikluskultuurist.

Oleme siin 14. korrusel. Indrek Neivelt, kellega oleme mõlemad eri aegadel koos töötanud, ütles kunagi, et kui sa tahad suuri mõtteid mõelda, siis pead kõrgel töötama, kõrgelt vaatama. Samas me teame, et on palju start-up’e, mis on alustanud garaažist. Kuidas Sul on – kas paremad ideed tulevad kõrgel olles või pigem rattaga metsas?

Ma ei ole kunagi seda seost otsinud. Pigem on see privileeg, et kontor on siin, kus ta on. Tallinn on võrratute vaadetega. Swedbankis olid head vaated, LHV-s olid head vaated ja siin pole ka midagi viga. Ma olin kuu aega tagasi Euroopa Pangandusföderatsiooni kohtumisel Brüsselis. Seal on üks selline pikk poodium, kus inimesed esinevad ja räägivad, ja ma tükk aega vaatasin ja vaatasin ja põrnitsesin üht ilusat pilti, niisugust linnavaate pilti seal taga. Ja siis ma hammustasin läbi, et see on Tallinn. Et seal oli see SEB kolmnurk ja õhtu- või öövalguses Pirita promenaad. Siis ma muigasin, et ikkagi Euroopa mõttes finantskeskus ja finantsinimesed, ja poleks kunagi selle peale tulnud, et sa saad finantsistidele city view’ Tallinnast kätte – täna selle juba saab.

Ott Pärna

Ott Pärna on majandusekspert ja ettevõtja ajutrustist ESTCORP.eu ning Rahvusvahelise Spordivabatahtlike Liikumisse SCULT.com eestvedaja. Loe artikleid (7)