Kadri Liik: Jumalaema kirik ja lääne demokraatia

Foto: Unsplash.com

Tol pehmel ja päikeselisel aprilliõhtul, kui maailma tele- ja telefoniekraane täitis Pariisis põlev Jumalaema kirik, ütlesid paljud kohkunult, et see mõjub kui sümbol: võrdpilt lääne liberaalse demokraatia hukust. Mind pani see mõte nina krimpsutama. Milline banaalne võrdlus! Maitsetu ja sisutu.

Alles järgmisel õhtul, kui leegid olid vaibunud, tuhk maha langenud ning kaotusi hakati kokku lugema, taipasin ma korraga, et banaalne või mitte, see võrdlus on tegelikult üsna täpne. Kõike seda, mis juhtus Jumalaema kirikuga, võib metafoorsel kujul toimumas näha ka lääne demokraatiaga. See aga ei tähenda, et neist kummagi päevad peaksid loetud olema.

Artikkel on esmalt ilmunud ajakirja Edasi sügisnumbris, mis on saadaval suuremates ajalehekioskites üle Eesti. Täismahus artikli veebis lugemiseks palume teha Edasile püsimakse, mis annab lugejale ligipääsu kõikidele tasulise märkega artiklitele, kuni tellimus on aktiivne. Edasi püsitellimuse vormistamisel on ka tugev sotsiaalne mõõde, sellega aitab lugeja kaasa meediapildi rikastamisele ning luua suurtest meediamajadest sõltumatu väljaanne.

Aita luua kvaliteetset sisu ja hakka Edasi püsitellijaks 5€/kuus.
Välismaale tellimiseks kirjuta hello@edasi.org 

Häid lugemiselamusi!

 

Kadri Liik

Kadri Liik

Kadri Liik on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjandusteaduskonna ning tal on magistrikraad diplomaatias Lancasteri ülikoolist. Alates 2012. aastast töötab ta mõttekojas Euroopa Välissuhete Nõukogu ning kommenteerib Venemaa ja Euroopa poliitikat maailma mõjukamatele meediaväljaannetele. Loe artikleid (1)