Ilmar Raag: Narva is next

Nublu. I Foto: Station Narva

Täna, kui neid ridu kirjutan, ma juba tean, et Euroopa kultuuripealinnaks 2024 saab Tartu. Ma soovin neile õnne selle tiitli võitmise puhul. Aga ka Narvas juhtus midagi.

Õigupoolest ei saaks ma Tartule kuidagi halba soovida, sest seal on möödunud ka minu elu mõned kõige tähtsamad aastad ja ma tean, et Tartus on palju heade mõtetega inimesi. Samas olin ma Narva 2024 kandidatuuri meeskonna liige ja uskusin ka selle linna võimalustesse, sest Euroopa kultuuripealinna tiitlit ei anta mitte autasuna väärika ajaloo eest. Tegelikult on meil ju tegemist Euroopa Liidu ühe poliitikainstrumendiga, mis on suunatud tulevikku erinevate regioonide väärtustamiseks.

Sellise tehnilise sõnajada järel, pean tunnistama, juhtus veel midagi olulisemat. Ka sisaliku tee kivil jättis jälje. Nii ma kirjutangi kui eestlane, kelle isa sündis Narvas, kelle vanaema ja vanaise sündisid Narvas ja kes ei olnud päriselt aru saanud, mida Narvaga peale hakata.

Ilmar Raag

Ilmar Raag on otsija ja filmilavastaja. Aga ta on olnud ka Riigikantselei Strateegilise kommunikatsiooni nõunik, kus ta tegeles peamiselt kriisikommunikatsiooniga. Loe artikleid (45)