Marko Mäetamm: kuidas saada šokikunstnikuks?

Marko Mäetamm

Rõõm on teatada taaskord üht meeldivat uudist – ma olen ŠOKIKUNSTNIK. Lisaks skandaalsele. Kel huvi, siis siinkohal ka mu šokeerivad vastused algses sõnastuses Õhtulehe küsimustele seoses skulptuuriga Birminghamis, millest on saanud kõige populaarsem pildistamise ja selfitamise koht Aston University’s.

See asi sai minu jaoks alguse puhtjuhuslikut.

Olin mõne aasta eest ühel kunstiüritusel Istanbulis. Käisin hea tuttava, Londonist pärit kuraatoriga dringil ja ta mainis, et parasjagu on Istanbulis ka üks tema sõber, kes kogub kunsti ja tahaks oma kogusse saada ühte head kontseptuaalset avaliku ruumi objekti. Et kas mul ei ole mõnda ideed kohe hommikuks välja pakkuda, sest homme õhtul sõidab ta juba ära. Aston University’st polnud üldse juttu ja ma ausalt öelda ei saanudki päris aru, kus see objekt seisma peaks hakkama. Ütlesin mõtlemata, et ideid ikka on, pole probleemi. 

Marko Mäetamm

Mäetamm Marko on kunstnik. Tema töödes leiab kommentaare nii ta isiklikule elule kõige intiimsemal tasandil kui ka teda puudutavatele-mõjutavatele sündmustele meid ümbritsevas ühiskonnas laiemalt. Marko kirjutab ja joonistab Edasile sellest, mis tundub tema arvates oluline ja mis võiks korda minna ka Edasi lugejatele. Loe artikleid (99)