Katrin Saali Saul: kõrvalsuhted & uue aja inimõigus – isiklik õnn

Foto: Unsplash.com

Truudusetuse teema on igihaljas. Päris suure osa terapeudi poole pöördujatest moodustavad suhtekolmnurgas olevad inimesed. Inimesed, kelle partner pole neile truu. Neil on valus, sest nende usaldus saab murtud ja sageli vajutab see kahtlusepitseri kogu eelnenud suhtele.

Ja pöörduvad inimesed, kes on sattunud kolmanda rolli. Neilgi on valus. Pöörduvad ka need inimesed, kes pole oma partnerile truud. Mõned neist on ise suures hämmingus, et kuidas see nendega juhtuda võis. Ja mõned seevastu on avastanud, et see on nende harjumuspärane muster, mis kipub korduma. Neilgi on valus. 

Petetud ei pea sageli petjate valust midagi. Me ei peagi 10 palli skaalal mõõtma, kummal on valusam. Need valud on väga erinevad. Truudusetutel on süütunne ja valu, et nad teevad oma partnerile haiget. Mõnikord piinab neid häbi. Mõnikord on nad lõhestunud kahe suhte vahel ega tea, mida teha. Kellelegi ei tahaks valu teha, eriti mitte oma lastele. Mõnikord põevad nad armuvalu, sest loobuvad oma põhisuhte nimel kellestki, kes on sügaval hinges. Ja nad leinavad. Ja mõnikord valivad nad mineku uude suhtesse ja leinavad oma vana suhte lõppu.

Katrin Saali Saul

Katrin Saali Saul on pereterapeut ja Vikerraadio psühholoogia-alase saate „Peresaade“ autor ja saatejuht. Oma kolumnides uurib ja kirjeldab suhteid, nende toimimise ja mittetoimimise seaduspärasusi. Tema sulest on ilmunud kolm raamatut: "Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma" (2015), kirjanduskonkursi BestSeller aimekirjanduse kategooria võidutöö "Eluterve kärgpere käsiraamat"(2016) ja logiraamat „Aasta eredad hetked“ (2017). Loe artikleid (40)