Vello Vikerkaar: Savasana ja erektsioon. Jooga uued horisondid

Foto: Unsplash.com

“Kas joogatreenerid on pandavad?” küsis naabrimees Raivo ükspäev. Ta on 50 aastat vana ja käib, nagu minagi, MyFitnessis. Talle meeldib rauda tõsta ja tal kulub iga trenni jooksul ära suur kogus energiajooki.

Raivo on näinud mind klaasseina taga joogatundides ja arvab mingil põhjusel, et venituspoosidele järgneb tingimata üksteise Lululemonite hammastega maharebimine ja üleüldine orgia mattidel. “Miks muidu on ühe asendi nimi “allavaatav koer”?” toob ta välja omapoolse tõendi.

Raivol on asjadest oma arusaamine. Mul ei ole mõtet hakata talle seletama, et jooga on teinud minust uue inimese. Et tänu joogale on mul nüüd painduv keha, et mu kaal püsib 73 kilo juures, et ma ei põe enam külmetushaigusi ega nakatu välisreisidel eksootilistesse tõbedesse ja et minu peristaltika töötab hästi ja isted on korrapärased. Ma ei taha teda kurvastada faktiga, et skoorinud ei ole ma jooga abil veel kordagi. 

Vello Vikerkaar

Vello Vikerkaar on Kanada eestlane, kes on omandanud Torontos traditsioonilise eesti hariduse. Pärast karjääri Kanada armees (missioonid: Molsonit juua ja välismaal viisakalt käituda) mängis trumme bändis nimega Reckless Dentistry. Muusikukarjäär jäi lühikeseks. Loe artikleid (11)