Meelis Kubits: mitte kunagi varem ei ole nii olnud ja nüüd siis jälle. Ülestunnistus #20

Meelis Kubits ja Mihhail Žvanetski. I Foto: Oleg Vladimirski

Päevapoliitika kommenteerimise rajalt maha astuda on keeruline. Lihtsalt nii mõnusalt kirglik ja uudisterohke on see valimisjärgne periood. Tuleb head meelt tunda, et on valikuid ja on erimeelsusi. See nädal tõigi kinnitust, et demokraatia pidupäev jääb veel mõneks ajaks kestma. Koalitsiooniläbirääkimised erinevate partnerite vahel avavad erakondade ja nende juhtide sisu palju enam kui külluslikud reklaamikampaaniad.

Möödunud nädalane lugu lõppes argliku prognoosiga valimiste võitja osas. Laiendatult ja juba tagantjärele tarkusena võtsin valimistulemused kokku Ukraina riiklikule infoagentuurile Ukrinform nädala alguses antud intervjuus. Ehk siis kokkuvõtvalt „mitte kunagi varem ei ole nii olnud ja nüüd siis jälle“.

Rahva käibesse läks see üks paljudest Venemaa kunagise peaministri Viktor Tšernomõrdini aforismidest nii: Никогда такого не было, и вот опять“

Selle teravmeelsusega võib joone alla tõmmata ka nädalale kodumaal. Tulgu neid uudiseid poliitikast, spordist või rahamaailmast. Pankurid panevad välismaa ülemuste juhtimisel rahulikult tuima ja keegi ei kipu nende kodumaja pildistama või autasusid tagasi nõudma. Rahapesu on kõige enam devalveerunud sõna viimasel poolel aastal. Sel nädalal võttis president riiklikud autasud Mati Alaverilt ja Denis Metsavaselt. Vist ikka ei ole võrdses kategoorias teod, kuid pretsedent on loodud ja sõnum on lihtne. Pekske. Autasude jagamisega on jama igal pool.

Palju õnne, härra president!

Lõppeva nädala kolmapäeval, 6. märtsil täitus Ülemaailmse Odessiitide Klubi presidendil Mihhail Žvanetskil 85 eluaastat. Eesti publikule läbi meie oma suurmeeste Eino Baskini ja Priit Aimla vahendatud, aga tihti ka Tallinnas esinev Žvanetski on suurim venekeeleses kultuuriruumis tegutsev klassik. Maestro on jätkuvalt suurepärases vormis, andes keskmiselt ühe avaliku esinemise paari nädala kohta. See on päris karm tempo, sest lennata tuleb palju ja suurte ootustega publiku ees seista tihti paar tundi järjest ihuüksinda. Ainsaks saatjaks laval legendaarne porfell. Žvanetski esinemise raider on iga promootori unistus. Laud, tool, vesi, hotell, lennupiletid ja honorar. Žvanetski kontserte korraldades on jõukaks saanud päris palju inimesi Vladivastokist Tel Avivini.

Juubeli eel andis Odessas sündinud, kuid peamiselt Moskvas elavale ja töötavale Žvanetskile ordeni Venemaa president Vladimir Putin. Orden ise ei ole suurem asi, aga möll mis autasu vastuvõtmise järel Ukrainas lahti läks tekitas algselt Odessas ja hiljem terves riigis korraliku turbulentsi.

Täispikkuses saavad tasulisi artikleid lugeda püsitellijad.

Aita luua innustavat ja harivat keskkonda!
Artiklite lugemiseks loo EDASI.org lugejakonto ja tee PÜSIMAKSE PANGAS 5€/kuus.
Teine võimalus on ZLICK mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

 

Meelis Kubits

Meelis Kubits

Meelis Kubits on mitme aastakümne jooksul olnud Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kaheksal aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (59)