Vello Vikerkaar: enesekiitus ei ole kiitus. Ehk kui tahad müüa, ära ise tõmba

Mihkel Muti raamatus “Kõik on hästi” on essee, milles ta ütleb: “Kodumaist söögikraami eelistatakse sageli välismaisele, eesti jogurt meeldib siinsetele rohkem kui import. […] Aga miks ei toimu midagi sarnast vaimumaailma toodetega? Miks ei mõelda, et mõnigi asi on meil parem kui mujal?”

Mulle tundub, et ma tean vastust. Nimelt sellepärast, et eestlased kui rahvas, kes üldlevinud arusaama järgi midagi müüa ei oska, ei suuda oma müügijutuga enam absoluutselt piiri pidada.

Võtame või “Tõe ja õiguse”. Ma läheksin hea meelega seda kinno vaatama, aga parem oleks, kui iga viimane kui filmikriitik, alustades elukutselistest ja lõpetades amatööridega, ei pasundaks, milline tippsündmus see on. ETV näitas koguni saadet filmi sünniloost, ja seda juba enne esilinastust. George Lucase ja Steven Spielbergi “Tähesõdade” esilinastus oli 1977. aasta mais. Tähesõdade sünnilugu (The Making of Star Wars) näidati septembris.

Vello Vikerkaar

Vello Vikerkaar on Kanada eestlane, kes on omandanud Torontos traditsioonilise eesti hariduse. Pärast karjääri Kanada armees (missioonid: Molsonit juua ja välismaal viisakalt käituda) mängis trumme bändis nimega Reckless Dentistry. Muusikukarjäär jäi lühikeseks. Loe artikleid (11)