Meelis Kubits: iga hetk on kordumatu. Ülestunnistus #16

Foto: Pinterest

„Iga hetk on kordumatu. Tuleb võimalikult palju sellest võtta ja nautida. Möödunud hetk ei kordu enam kunagi“. Seda on Juri Gorbachev igal võimalikul momendil alati rõhutanud. Lihtne, ehk isegi primitiivne mõttetera, aga kui korraks peatuda ja kasvõi lõppenud nädalale tagasi vaadata, siis täpsemalt enam ei ütle. Olid inimesed ja enam ei ole.

Tuleb püüda momenti. 2012. aasta rahvadiplomaatia aktsiooni, Ülemaailmne Odessiitide Klubi esitleb „Odessa sõidab Tallinna“ osalejate edasine elukäik vaid kinnitab seda.

Eesti inimesed valivad uue Riigikogu koosseisu kolme nädala pärast, 3. märtsil. Nii pingevaba ja sõbralikku valimiskampaaniat esmapilgul teist ei meenugi. Tõeline näljasus iseloomustab üksikuid tegijad, enamik on olemasolevaga leppinud. See on kindlasti hea elu tunnus. Seepärast ei sega ehk veidi sisepoliitikal peatuda, vaadata otsa käimasolevale kampaaniale ja miks ka mitte, uuele Riigikogu koosseisule. Aga seda teeme järgmise nädala Ülestunnistuses, siis paugutame.

Kus aga valimiskampaania kuidagi pingevaba ja sõbralik ei ole, see on Ukrainas. Ukraina valimiskomisjon lõi sel nädalal lukku presidendiks ihkajate nimekirja, milles on kokku 44 kandidaati. Ainus tõkkepuu taha jäänu oli Ukraina rahvuskangelane Nadežda Savtšenko, kelle toetuseks omal ajal meiegi Riigikogu on avalduse vastu võtnud. Savtšenko istub aasta tagasi korda saadetud riigipöördekatse eest vangimajas. Tõsi küll, Riigikogu toetusavaldus oli suunatud Savtšenko vabastamisele Venemaa vanglast. Tema isik sümboliseerib suurt, vastoluliste isiksuste ajastut.

Ukraina presidendiks kandideerijate nimekiri on niisama kirju kui riik ise.

Eesti ajakirjanduse vahendusel jõuavad meieni üksikud infokillud president Porošenko vägitegudest ja sellest lähtuv analüüs, et alterntiivi temale ei ole. See on tuttav jutt, mis kostub igast idapartnerluse riigist oma riigipea suhtes. Päriselus troonib Ukraina presidendivalimisi riigi meelelahutaja nr 1, Vladimir Zelenski. Tema sattumine suurde mängu meenutab nii mõneski mõttes USA presidendi Donald Trumpi saabumist poliitikasse. Kumbki neist ei alustanud kampaaniat tõsiseltvõetava eesmärgiga saada presidendiks, aga otsevalimiste võlu selles seisnebki, et valib rahvas.

Täispikkuses saavad tasulisi artikleid lugeda püsitellijad.

Aita luua innustavat ja harivat keskkonda!
Artiklite lugemiseks loo EDASI.org lugejakonto ja tee PÜSIMAKSE PANGAS 5€/kuus.
Teine võimalus on ZLICK mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

 

Meelis Kubits

Meelis Kubits

Meelis Kubits on mitme aastakümne jooksul olnud Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kaheksal aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (61)