Podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”Valev Tõnisson: juhi kõige suurem ülesanne on selguse loomine

Psühholoog ja koolitaja Veiko Valkiaineni juhtimisblogi ja podcast’i seekordseks vestluskaaslaseks on Valev Tõnisson, kellel on pikaajaline finantsdirektori ja juhatuse liikme kogemus telekommunikatsiooniettevõttest Telia, täna on ta turvaettevõtte G4S Eesti finants- ja tugiteenuste direktor. Valeviga arutame, mis on juhtimises edutegurid ja kuidas olla juhina edukas.

Mõtteid vestlusest:

  • Juhi kõige suurem ülesanne on selguse loomine – mis on see, miks organisatsioon on kokku tulnud ja mida me keskpikas perspektiivis peaksime saavutama? Tegelikult peaks iga inimene endalt iga päev küsima, et mis see on, miks ma hommikuti tööle lähen? Hiljaaegu küsisin ka inimeste käest, et miks nad hommikul tööle tulevad. Ja seda oli mingis mõttes isegi valus vaadata, et inimesed ei saa alustuseks isegi küsimuse olemusest päris hästi aru. Et mida sa küsid? Ma ju tulen tööle sellepärast, et ma saan palka siit. Küsisin siis veelkord, et miks sa just siia tuled? Palka sa võid ju mujalt ka samamoodi saada? Sellele küsimusele oli inimestel tegelikult väga raske vastata.
  • Mida me koos tegutsedes tahame saavutada ja miks? See ei saa olla pelgalt, et teenime rohkem kasumit. See ei ole minu jaoks tähendusrikas eesmärk. See on a priori juba kõigil teada, mida kõige muu kõrvalt peab niikuinii saavutama. On see mingi spetsiifiline väärtus, mida soovitakse klientidele pakkuda või minu pärast ka maailma muuta või midagi veel muud – aga et mis on see suur asi, mida me siin koos soovime ellu kutsuda? Me ju kõik tegelikult tahame, et meie tegevus läheks kellelegi päriselt korda.

Veiko Valkiainen

Juhtimisblogi ja podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” eestvedaja Veiko Valkiainen on psühholoogia ja psühhoteraapia alase hariduse ning üle 15-aastase juhtimise arendamise alase töökogemusega professionaal, kes keskendub oma töös meeskondade tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Loe artikleid (81)