Romet Vaino: juurte juurde. Lastest, loodusest ja lapsepõlvest

Kidurad rabamännid mõjusid kui karakterid muinasjutust ja kohati tundus peaaegu loomulik, et mõni neist mind kõnetada võiks. | Foto: Romet Vaino

On 14. jaanuari pärastlõuna. Olin äsja kätte saanud mõned talvise matkavarustuse elemendid. Uue rippvoodi ümbris oli lennanud pika kaarega kuhugi diivani taha ja juba oli üks 31-aastane mees lapsmeelse elevusega oma tulevast mõttekoda ukselinkide vahele üles seadmas.

Kuna eluruumis sellesse kuidagi sisse pugeda ei saanud, lebasin hoopis selili põrandal selle kõrval ja fantaseerisin kuidas tähistaevasel ja kuuvalgel ööl selles ülevoolava rahulolu tõttu kuidagi unele ei saa. Endale kohaselt elasin olustikku nii sisse, et hiljem varustust kokku pakkides oli raske tegeliku olukorraga taaskohaneda.

Hakkasin tajuma teatavat sisemist alistumist. Argipäevased kohustused olid nihkumas tahaplaanile ja mõte ühest öisest seiklusest kodumaa looduses tantsis väga provotseerivalt mu mõttemaastikel.

Vastupidiselt sügavhallile ilmaprognoosile leidsin oma kardinate tagant hoopis sellesama tähistaeva ja noorukese kuu. Viimne piisk karikasse! Olin silmapilkselt müüdud ja pärast edasilükkamatute kohustuste täitmist sõitsin langeva temperatuuri saatel talvisesse öösse.

Kes ma selline olen?

Keskööst lahutasid mõned tunnid, kui autoukse kinni lõin ja pealambi valgel teele asusin. Teadsin, et lund on palju, kuid läbi lumise metsa astudes ja massiivsete lumemütside all ägavaid puid vaadates olin sellegipoolest pahviks löödud. Me elame asulasiseselt omamoodi nihkunud ruumis – talviti maalib linn meile maailmast hoopis hallima ja märjema pildi kui loodus sel hetkel tegelikult pakkuda võiks. Enne rappa jõudmist leidsin end veel mõttelt, et ilmselt on nii mõnigi pühapäevane matkaplaan katki jäetud, sest kesklinnas ei tundu ilm kuigi kutsuv. Milline ebaõiglus!

Täispikkuses saavad tasulisi artikleid lugeda püsitellijad.

Aita luua innustavat ja harivat keskkonda!
Artiklite lugemiseks loo EDASI.org lugejakonto ja tee PÜSIMAKSE PANGAS 5€/kuus.
Teine võimalus on ZLICK mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

 

Romet Vaino

Romet Vaino

Romet Vaino kulgeb viiel meelel läbi nelja aastaaja üle kodumaa maastike. Selline teadlik looduses liikumine pakub suurel hulgal märkamisi nii inimpsüühika kui looduse enda kohta. Tema igakuine kolumn pakubki vahetuid emotsioone ja mõtteid loodusest ning käib ühte sammu loodusliku aastaringiga. Loe artikleid (35)