Tõnis Saarts: EKRE tulemusest Riigikogu valimistel sõltub järgmise aastakümne poliitika suund Eestis

Kui EKRE-l läheb nendel valimistel hästi ja teised erakonnad näevad, et ühiskonnas on toimunud konservatiivne pööre ning EKRE agenda ja kõnelemise viis on valijatele meeltmööda, siis algab nii Reformierakonna kui Keskerakonna järkjärguline ekrestumine. I Foto: ERR, ekraanitõmmis

Riigikogu valimisteni on jäänud loetud nädalad, erakonnad jooksevad teineteisega võidu, ummistades inimeste postkaste ja ilutsedes igal tänavanurgal poliitikute suurte naeratustega ja helge tuleviku lubadustega. Kuidas valimiskampaania sisukust hinnata? Kas Edgar Savisaare taandumine poliitikast mõjutab valimisi? Kuidas läheb uutel tulijatel ja mis raskused on vanadel kaladel? Vastuseid nendele ja teistele küsimustele otsisime koos Tallinna ülikooli võrdleva poliitika dotsendi Tõnis Saartsiga.

Mul on selline tunne, et iga valimistsükliga läheb valimiskampaania aina pikemaks. Oled sa seda ka täheldanud?

Valimiskampaaniad algavadki varem. Siin tuleb mängu permanentse kampaania mõiste. Sellest on räägitud juba 2000ndate alguses: valimiskampaaniatel ei ole selget algust ega lõppu, vaid erakonnad on pidevalt kampaanias, kuna tänapäeva meediaühiskonnas on nad lihtsalt niivõrd nähtavad, et suhtekorralduse ja poliittehnoloogiaga tuleb tegeleda pidevalt. Nii et praegune kampaania on lihtsalt intensiivsem periood laiemas tsüklis, mis erakondade ja poliitikute jaoks kestab pidevalt.

Ivan Lavrentjev

Ivan Lavrentjev on Edasi kaasautor. Tal on kõrgharidus ajaloo ja politoloogia erialal ning 10-aastane töökogemus kommunikatsiooni valdkonnas. Loe artikleid (33)