Meelis Kubits: aastavahetuse uus tulemine. Ülestunnistus #11

Meelis Kubits Ülestunnistuse sarja tutvustamisel I Foto: André Altjõe

Venemaa Kommunistliku Partei igavene liider Gennadi Zjuganov oli maruvihane, kui kuulis president Boriss Jeltsini tagasiastumisest 31. detsembri ennelõunal, möödunud aastatuhande viimasel päeval.

„Nii kuidas valitses, nii ka läheb. Isegi vana-aasta õhtu rikkus ära“, kurtis Zjuganov pidulaua äärest Moskvasse tagasi lennates, erakorralisel pressikonverentsil ajakirjanikele. Zjuganovil oli tunne, et tal virutatakse teist korda järjest ebaausate võtetega võit nina alt ära.

Praegu jõus oleva plaani järgi märtsi lõpus toimuvate Ukraina presidendivalimiste võtmeisik, riigi meelelahutaja nr 1, Vladimir Zelenski trumpas Boriss Jeltsini omal moel üle. Kuigi jutud Zelenski kandideerimisest olid õhus juba hilissügisel teatas ta ametlikult oma kandideerimisest Ukraina presidendi ametikohale möödunud aasta viimastel minutitel. Kes selleks ajaks oli ülemäära palju peale võtnud või valel ajal ja valesse kohta raketti laskma läinud, ärkas hommikul samas riigis, aga uues olukorras. Zelenski oli juba ilma ametlikult kandideerimisest teatamatagi uuringute järgi üks kahest populaarseimast kandidaadist.

Vladimir Zelenski start on olnud võimas. Esimese viie päevaga on ta kogunud oma meeskonda üle 300 000 vabatahtliku toetaja. Kui Zelenski asetada Eesti konteksti, siis võib hüpoteetiliselt endale ette kujutada kuidas Ärapanija duo Mart Juur ja Peeter Oja teatavad 31.12 õhtul „juhhuu“ signatuuri vahele, et tulevad poliitikasse ja Ärapanija erakonnale annavad sotsioloogid koheselt teise koha toetusprotsendid. Või kui minna kaheksa aastat tagasi Saku Suurhalli ja kujutada endale ette, et NO Teater siiski tuli ametlikult poliitikasse. Iseenesest mõista lööb see kõikidel vanadel, Ukraina näitel pea kakskümmend aastat muutumatul poliitilisel eliidil, kõhu lahti.

Aita luua kvaliteetset keskkonda – hakka püsitellijaks!
Tasuliste artiklite lugemiseks on 2 võimalust: loo EDASI.org lugejakonto ja tee PÜSIMAKSE PANGAS (5€/kuus).
Teine võimalus on ZLICK mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

 

Meelis Kubits

Meelis Kubits

Meelis Kubits on mitme aastakümne jooksul olnud Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kaheksal aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (59)