Kaido Pajumaa: probleemide vältimine meeskonnas probleeme ei lahenda. Aastaalguse eri

Juht loob oma käitumisega “normi”, mis on tiimis normaalne ning mis mitte. Foto: Unsplash.

Uus aasta on algamas, ja sellega ka uued võimalused nii isiklikus kui tööalases elus. Ühe olulise õppetunnina sooviksin jagada ühte kogemust, mille osaliseks eelmise aasta sügisel sain ja millest usutavasti paljudel meeskonnajuhtidel samuti õppida on.

Juhtimiskoolitajana satun koolituste käigus vägagi eriskummalistesse situatsioonidesse. Mõni nendest tekitab meelehärmi, mõni kahjutunnet töötajate suunas ja mõni lihtsalt pahameelt. Üks selline koolitus, mis reaalselt pahameelt tekitas, leidis aset paar kuud tagasi ühes Eestimaa saare-ettevõttes.

Koolitus: katastroof

Kuigi kohtumisel oli juht ehe ja haavatav ning tunnistas oma ettevõttes toimuvaid probleeme, juhtus koolituse alguses kohe midagi väga kummalist. Seesama tõsise olekuga mees käitus kohe algusest saati oma ettevõtte “klounina”. Niipea kui ta ruumi sisenes, oli kohtumisel näidatud siiras mure ning ehedus kadunud ja see oli asendunud nalja, huumori, lõõbi ja teravmeelsustega. Ta jättis oma käitumise ning kehakeelega mulje nagu oleks vastutahtmist sellele koolitusele tulnud, nagu ta ei saaks aru, miks me siia tulnud oleme ja nagu ta ei näeks omalt poolt selleks mingit vajadust.

Teise sessiooni alguses otsustasin, et niimoodi me seda asja jätkata ei saa.

Aita luua kvaliteetset keskkonda – hakka püsitellijaks!
Tasuliste artiklite lugemiseks on 2 võimalust: loo EDASI.org lugejakonto ja tee PÜSIMAKSE PANGAS (5€/kuus).
Teine võimalus on ZLICK mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

Kaido Pajumaa

Kaido Pajumaa

Kaido Pajumaa on meeskondade ja juhtide koolitaja. Tema peamiseks huviks on, mida töötajad ja juhid saaksid ära teha selleks, et tööl veedetud aeg oleks põnevam, positiivsem ja tulemuslikum. Loe artikleid (16)