Kaido Pajumaa: probleemide vältimine meeskonnas probleeme ei lahenda. Aastaalguse eri

Juht loob oma käitumisega “normi”, mis on tiimis normaalne ning mis mitte. Foto: Unsplash.

Uus aasta on algamas, ja sellega ka uued võimalused nii isiklikus kui tööalases elus. Ühe olulise õppetunnina sooviksin jagada ühte kogemust, mille osaliseks eelmise aasta sügisel sain ja millest usutavasti paljudel meeskonnajuhtidel samuti õppida on.

Juhtimiskoolitajana satun koolituste käigus vägagi eriskummalistesse situatsioonidesse. Mõni nendest tekitab meelehärmi, mõni kahjutunnet töötajate suunas ja mõni lihtsalt pahameelt. Üks selline koolitus, mis reaalselt pahameelt tekitas, leidis aset paar kuud tagasi ühes Eestimaa saare-ettevõttes.

Kohtumine: hea algus

Ettevõtte juhiga kokku saades paistis kõik olevat vägagi konstruktiivne ning korrektne. Nagu ikka, rääkisin omalt poolt, millega tegelen, millega saan abiks olla ning millega ei saa. Rõhutasin erinevaid nüansse, et juhtide meeskonnakoolitus õnnestuks ning ka mõned värvikad lood ning ohukohad, mis võivad isegi hästi ettevalmistatud koolitusse “vussi” keerata.

Kaido Pajumaa

Kaido Pajumaa

Kaido Pajumaa on meeskondade ja juhtide koolitaja. Tema peamiseks huviks on, mida töötajad ja juhid saaksid ära teha selleks, et tööl veedetud aeg oleks põnevam, positiivsem ja tulemuslikum. Loe artikleid (33)