Meelis Kubits: Eesti president Jüri Ratas. Ülestunnistus #9

Jüri Ratas ja Kersti Kaljulaid I Foto: Arno Mikkor, president.ee

Lõppev, 2018. aasta oli hea aasta. Hea nii Eesti rahvale, kui riigile. Esmalt kodanik, siis riik. Enne inimene, seejärel tehnoloogia. Sada aastat noor Eesti Vabariik näeb välja toimekas. On kogemust ja on nooruslikku teravust, on ambitsiooni. Juubeli pidamine oli väärikas ja loodetavasti said kõik eestimaalased, kes peost osasaamise vastu vähegi huvi üles näitasid, sel moel või teisel kaasa lüüa. Üks hea omadus on mitte kahetseda. Isegi kui mõni euro läks valesse kohta või jäi teenimata.

Trendikas jutt vihasest eestlasest on unenägu. Kuigi, nähes Euroopa Komisjoni juhti mõõdutundetult tuigerdamas, pole raske aru saada, miks inimestel läheb vahel keema.

2017. aasta maikuus viitasin Eesti Päevelehe laupäeva lisas LP .. „Eestil on kuus kuud võimalik rahvusvahelisele ajakirjandusele, Euroopa Liidu poliitikutele ja ametnikele meelde tuletada, et kui me kohe ennast kätte ei võta, kui me kohe (piltlikult öeldes) ei jaga ametnike arvu kahega, siis ei kerki esile mitte üksnes Trump, Brexit, Le Pen, EKRE ja kõik muud, keda ametnikud kardavad, vaid järgmises faasis tulevad inimesed (jällegi piltlikult öeldes) hangudega välja. Seda ametnike armeed ja mõtteviisi ei ole ettevõtjatel ega maksumaksjatel võimalik üleval pidada.“

Euroopa rahamasin trükkis aasta lõpuni ja džinn toonik voolab. Mis meil saakski, seda enam, pühade eel selle vastu olla. Kui Euroopa bürokraatia, mitte segamini ajada Euroopa vaimsusega, liider Jean-Claude Juncker ära väsib, poetab ta oma pea meie Jüri põue.

„Minu roll on eeskätt hoida ühiskonnas rahu ja tasakaalu, eri pooli liita. Valimiste võit ei pea olema eesmärk omaette. Eesmärk peaks olema sidus ja tugev Eesti ühiskond. Et keegi ei tunneks, et on kõrvale tõrjutud. See on minu roll.“ Eesti president on Jüri Ratas.

Oleme ausad. Jah, Kersti Kaljulaid on kaasaegsem, trendikam, tulevikku vaatav, rahvusvaheliselt särav. Tema akadeemiline taust ja igapäevane suhtlusring viimasel kolmekümnel aastal on olnud ilmselgelt teine, täpsemalt öeldes esimene. Kaljulaid näib tundvat siirast, täiesti lapselikku huvi selle suhtes, mis saab homme, näiteks aastat 10-20 pärast. Millal lendab esimene auto Liivalaia tänaval või esimene inimene Marsile. Teha kõik selleks, et e-residente saaks olema rohkem, kui päris Eesti residente. Mõeldes aga sellele, millised on 1,3 miljoni inimese ootused Eesti Vabariigi presidendile, siis neid kehastab täna Jüri Ratas rohkem, kui Kersti Kaljulaid.

Kersti Kaljulaidi ja Jüri Ratase ambitsioonid on erinevad.

Aita luua müravaba keskkonda – loe Edasi Eksklusiivi.
Tasuliste artiklite lugemiseks on 2 võimalust: loo EDASI.org lugejakonto ja tee PÜSIMAKSE PANGAS (5€).
Teine võimalus on ZLICK mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

 

Meelis Kubits

Meelis Kubits

Meelis Kubits on mitme aastakümne jooksul olnud Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kaheksal aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (59)