Vello Vikerkaar: sugulaste asi

Igal aastalõpul leian ma ennast Selveris elustiiliajakirju lehitsemas ja jõuluehtes kodude pilte vaatamas. Nii ka seekord. Kodu & Aed detsembrinumbris oli lugu Kaisist ja Liinast, kes on oma eluasemeks korda teinud vana koolimaja. Nende maitsekalt kujundatud eluruume kaunistavad lilled ja hooajale kohane rohelus, ja kõrvuti Walter Knolli diivaniga seisab absoluutselt sümmeetriline jõulupuu.

Sarnane pilt avaneb detsembri Kodukirjas. Susanna ja Christiani kodune peolaud juba ootab südamlikku pererahvast, et pakkuda pidulistele verivorsti, hapukapsast ja Anjou Gamay veini.

“Miks mina kunagi Eestis sellisesse jõululauda ei satu?”, uurisin sõbranna Filialt, kui olin talle mõlemat ajakirja näidanud. “Esiteks,” vastas ta, “ei ole need Eesti kodud. Eesti ajakirjad ostavad need lood välismaalt sisse. Ja teiseks ei saa Eestis sugulased omavahel nii hästi läbi, et kõik jõuluks kokku tuleksid.”

Hakkasin siis lähemalt neid lugusid uurima. Nii oligi – Kaisi ja Liina tore koolimaja on hoopis Soomes. Ja Susanna ja Christiani uhke pidulaud ootas külalisi Rootsis.

Ja et Eestis ei saa sugulased pühade ajal kokku? Kas tõesti on Filial ka selles osas õigus?

Möödunud aastal kutsus üks Tallinna pere mind jõuluõhtuks külla. Laua ääres oli kaksteist kohta, kui aga jõudis kätte aeg lauda istuda, oli meid kohal ainult kaheksa. “Võib-olla mu õe pere tuleb ka,” ütles pereisa Toivo õlgu kehitades. “Kunagi ei tea, kas ja millal nad näole annavad.”

Rahulik keskkond ei teki iseenesest.
Aita luua kvaliteetset sisu ja hakka Edasi püsitellijaks (5€ kuus)!

Häid lugemiselamusi!

 

Vello Vikerkaar

Vello Vikerkaar

Vello Vikerkaar on Kanada eestlane, kes on omandanud Torontos traditsioonilise eesti hariduse. Pärast karjääri Kanada armees (missioonid: Molsonit juua ja välismaal viisakalt käituda) mängis trumme bändis nimega Reckless Dentistry. Muusikukarjäär jäi lühikeseks. Loe artikleid (10)