Vello Vikerkaar: see viimane kord. Kummardus vanematele naistele

Hiljuti võis Feministeeriumist lugeda: “… naistel on ilmselt keeruline leida meessoost kaaslast, kellega igav ei hakka ja kellega väärtused ühtiks – naised on ju keskmiselt haritumad ja tolerantsemad kui mehed.”

Kuuldavasti pole Eestis kerge meest leida, ja veel keerulisemaks läheb siis, kui ületatakse 50 piir. Üks keskealine sõbranna lubas mul ükskord piiluda oma telefonist neid vannitoa peegli ees poseerivaid, palja ülakeha, vangilaagrisoengu ja õllekõhukesega mehi, keda Tinder talle välja pakub. Tunnen tõsiselt kaasa. Mina ka ei tahaks sihukesi pooletoobiseid. Kui oleks valida.

Aga veel kurvem lugu kui Tinderi mammutitega on nende naistega, kes ongi juba käega löönud. Kes on valmis hauda minema vanatüdrukuna ja kelle päevad veerevad õhtusse “Õnne 13” ja Pealinna lehe seltsis ja tasuta küttepuude sabas seistes.

Käegalöömisest on kahju, sest tegelikult on häid mehi olemas küll. Näiteks 50. eluaastates Piretil. Ei peta ega peksa ja tegi talle ükskord isegi õhtuks toidu valmis, millalgi 1995. aasta paiku. Ja Tiina mees, kes pärast kümneaastast kooselu oli lõpuks nõus leivad ühte kappi panema ja viis Tiina veebruarikuus reisile Sharm El Sheiki. Selliseid on veel. Ja kui uskuda, mida ütleb Roger Angell, siis on teineteise leidmine vaeva väärt:

“Ma usun, et kõik inimesed tahavad täna õhtul olla kellegagi koos, kahekesi pimedas toas, mõnusalt soe puus või jalg või paljas õlg käeulatuses. Meie, kellel seda võimalust enam ei ole, ei vabane aastatest hoolimata mitte kunagi igatsusest: tasub ainult meile näkku vaadata. Võimaluse avanedes haarame sellest ahnelt kinni, see vapustab ja loob meid jälle uueks.”

Teil ei pruugi olla kerge seda tunnistada, daamid, kuid mulle tundub, et te vajate meid niisamuti nagu meie teid.

Aga mida siis teha, et me kokku saaksime? Vahest on naistel liiga terav kriitikameel? Äkki nad peaksid latti natuke alla laskma? Või äkki nad hindavad mehe puhul valesid asju? Kas on tingimata välistatud, et see palja ülakehaga jõmm, kelle sõrmenukkidele on tätoveeritud eelmise elukaaslase nimi I-M-B-I, on suuteline tõsiseks ja kestvaks armastuseks? Mõelge, daamid – kas kõikidest puudujääkidest hoolimata ei või olla, et ta siiski ihaldab soojendada üksildastel öötundidel teid oma kallistusega? Et ta osutub teie esimeseks mõistvaks ja tähelepanelikuks voodikaaslaseks, kelle jaoks teie rahuldus on peamine?

Muidugi kuluks meestele ära väike sanitaarremont. Pange pildistamise ajaks särk selga, parem veel, kui see on triigitud. Kui te kohtamiseni jõuate, küsige kümmekond küsimust tema elu kohta, enne kui hakkate pikalt ja põhjalikult oma mootorrattast jutustama. Ja nagu kõik suhtenõustajad rõhutavad – ärge saatke oma peenisest pilte enne, kui selleks soovi avaldatakse.

Meestel tasuks ka arvestada keskealiste naiste tugevate külgedega ja naudingutega, mille toob ellu 50 piiri ületanud intiimpartner. Ma võin oma kogemusest öelda, et 50. eluaastates naises on rohkem sügavust kui temast 30 aastat nooremates, kellele üks olulisemaid teemasid näib olevat Gwyneth Paltrow brändi silmameigi headus võrreldes Kat Von D omaga. Üsna varsti selgub igale mehele, et naerukurdudega naisega on palju huvitavam olla kui pealt-kolmekümnestega, kes tuuritavad arvamusfestivalidel ja löövad Facebookis trummi oma edusammudest maailmaparandamise alal.

Aita luua müravaba sisu – loe Edasi Eksklusiivi.
Tasuliste artiklite lugemiseks on 2 võimalust: loo EDASI.org lugejakonto ja tee PÜSIMAKSE PANGAS (5€)
Teine võimalus on ZLICK mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

 

Vello Vikerkaar

Vello Vikerkaar

Vello Vikerkaar on Kanada eestlane, kes on omandanud Torontos traditsioonilise eesti hariduse. Pärast karjääri Kanada armees (missioonid: Molsonit juua ja välismaal viisakalt käituda) mängis trumme bändis nimega Reckless Dentistry. Muusikukarjäär jäi lühikeseks. Loe artikleid (10)