Tõnis Arro: Tahad häid töötajaid? Ära intervjueeri kandidaate!

Foto: David Long, Creative Commons https://flic.kr/p/7U9yrJ

Struktureerimata intervjuu ei ole hea personalivaliku meetod, selle kasutamine võib hoopis suurendada vale inimese töölevõtmise riski.

Olen hiljuti kirjutanud mõnedest headhuntingu protsessile halvasti mõjuvatest asjaoludest. Nüüd veel üks, õieti kõige tavalisem põhjus, miks otsinguprotsessi tulemusel võidakse mitte saada parimat kandidaati. See on tööintervjuu, värbamisrituaalide püsikomponent.

Intervjuud on palju kritiseeritud vähese valiidsuse pärast. Võib üsna kindel olla, et ennustamaks, kui head tööd see või teine kandidaat tulevikus tegema hakkab, pole intervjuu kuigi hea meetod. See on nagu kohtamas käimine – see võib ükskõik kui tore olla, aga see ei ennusta kuigi usaldusväärselt tuleviku püsisuhte kvaliteeti.

Tõnis Arro

Tõnis Arro on headhunter ja coach, kes on asutanud ja juhtinud mitmeid ettevõtteid, korraldanud Pärnu juhtimiskonverentse, kirjastanud raamatuid, otsinud ja arendanud juhte juba üle kahekümne aasta. Partner personaliotsingu firmas Executive Lab. Tõnis kirjutab Edasi lugejatele talentide leidmise ja arendamise teemal. Loe artikleid (7)