Marian Võsumets // Vlog: Londoni materiaalsed naudingud – nutta või naerda?

Londoni reis jätkub videoblogi teise osaga. Miks on tarbekaup Eestis mõttetult kallis? Massiivne turg lööb hinnad alla ja annab Londonis tunda igal sammul. Westfield’s kaubamaja paneb korraga nii nutma kui naerma.

Britid troonivad Euroopa ülekaalulisuse tabelis esikohal. Põhjuseid pole linnapildis vaja kaugelt otsida – iga soki- ja kleidiriiuli vahel ootab tarbimist vähemalt 5000 kilokalorit. Pontšikubaar rõivapoes – miks ka mitte? Tarbimiskultuur on Suurbritannia pealinnas tõepoolest muljetavaldav. Tallinn tundub selle kõrval eeskujuliku naturaalmajandusena.

Ajakirjanik ja elustiiliblogija Marian Võsumets jätkab reisivideotega Londonis, mille juhatas sisse sooloreis Itaaliasse ja citybreak Berliini. Pärast 12 aastat taaskohtumist Euroopa metropoliga paistab see tundmatuseni muutunud olevat.

Marian Võsumets

Marian Võsumets

Marian Võsumets on teleajakirjanik ja filmiprodutsent. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli ajaloo erialal, käsitledes oma lõputöös Nõukogude ideoloogia avaldumist Eesti Raadios aastatel 1940-1941. Ta on töötanud Rahvusringhäälingus, Postimehes ja Kanal 2-s ning juhtinud Balti Filmi- ja Meediakooli veebisaadet Fookus, mis valiti 2015. aastal ERM-i püsiekspositsiooni kui 2010ndate meediaplatvormide kujundaja. Mariani esimene täispikk dokumentaalfilm The Body Fights Back linastub tänavu novembris PÖFF-il. Film käsitleb kehakultust, iluideaalide survet üksikisikule ja Suurbritannias hoogu koguvat dieedivastast liikumist. Loe artikleid (18)