Edasi Eksklusiiv: mis see on?

Kui rääkida tänapäeval meediast ja ajakirjandusest, siis üldjuhul on inimesed nõus sellega, et infot on palju, negatiivsust ja müra on palju, oluline on läbisegi ebaolulisega, tõsine kollasega, lisaks reklaamiuputus. Selles džunglis hea sisu üles leidmine on suur väljakutse, kus lugeja kannatlikkus pannakse tugevalt proovile ja mis olukorra kestmisel viib järjest süveneva pealiskaudsuse, ükskõiksuse ja ühiskonnast võõrandumiseni. Samal ajal inimesed tahavad lugeda (uudishimu) ja n-ö olla tarkade inimeste keskel, sest see aitab neil ka oma isiklikus elus paremini hakkama saada ja õnnelikum olla.

Kui kirjeldatu vastab ka Sinu tunnetusele, siis on suur tõenäosus, et Edasi võib luua Sulle väärtust. Olemasolevatest eestikeelsetest veebiväljaannetest eristub Edasi puhta ja rahuliku disainiga, mis hõlbustab lugemiskogemust, väärtustab lugejat inimesena ja tema aega; teiseks – läbimõeldud sisuga: Edasi ei koorma lugejat liigse infotulvaga. Edasi on nn aeglane ajakirjandus,  kus mõte on olulisem kui pelk informatsioon. Kokkuvõttes, mis probleemi Edasi lahendab ja mis vajadust rahuldab? Vähem müra, parem lugemiskogemus.

Mis on Edasi Eksklusiiv?

Valitsevat infomürarikast olukorda saab muuta lugejate abiga, pakkudes neile alternatiivi ja kutsudes konkreetsete tegudega väljendama seda, millist sisu ja keskkonda nad eelistavad. Kui selleks on läbimõeldud sisu ja hea lugemiskogemus, siis sellise keskkonna arendamine ja sisu loomine nõuab tegijatelt pühendumust, aega ja raha.

Oleme 2 aasta jooksul kogenud, et nõudlus ja lugeja on Edasi-tüüpi väljaande jaoks olemas. Hiljuti tunnustati Edasi püüdlusi ka Selge sõnumi konkursil, kus ajakirja sisuloome valiti oma kategoorias 4 parema hulka.

Mõistame hästi neid lugejaid, kes leiavad, et kõik väljaanded on ühesugused ning keskmiselt pakutav “puder ja kapsad”-toode peabki olema tasuta. Edasi ambitsioon on pakkuda kõrgemat kvaliteeti. Loodame pälvida lugejate usaldust ja veenda neid osalema ajakirjanduse taseme tõstmisel. Iga üksiku lugeja panus/otsus loeb.

Edasi Eksklusiiv märkega tähistame artikleid, mida saab lugeda tasu eest.

Esialgu on selles nimekirjas vaid järgmisel pühapäeval (28.10) alustav ja läbi 12 kuu igal pühapäeval (aastas kokku ca 50 artiklit) ilmuv Meelis Kubitsa artiklisari “Ülestunnistus”, mis võtab kokku tema mittetulundusliku tegevuse viimasel kümnendil, sekka päevakajalisi operatiivseid kommentaare.

Kuidas Edasi Eksklusiiv artikleid lugeda saab?

Edasi Eksklusiiv märkega artikli lugemisel ilmub loo alguses vastav märge. Valides teha püsimakse (5€ kuus) on kõik Edasi Eksklusiiv artiklid lugejale edaspidi lahti, seda ka juhul kui aasta jooksul peaks tasulisi artikleid lisanduma.

Tegemist on Zlick mikromakseteenusega, kus makse toimub mobiiltelefoni teel: vajutades artikli avanedes nupule „ostan artikli”, käivitab Zlick taustal protsessi, mille jooksul antakse sisuteenuse pakkujale (antud juhul Edasi) teada, et oled tasunud ning saad hakata teenust kasutama. Püsimakse korral on seda toimingut vaja teha vaid 1 kord ja edaspidi avanevad tasulised artiklid ilma maksenuputa. Teostatud makse kohta saab info ka mobiilsideoperaator ning lisab ostu summa lugeja jooksva kuu mobiiltelefoni arvele, kus on Zlick maksete summa eraldi näha. Oste saavad sooritada Tele2, Elisa ja Telia lepingulised ja kõnekaardi kliendid, kellel ei ole lisateenused oma mobiilsideoperaatori juures ära piiratud. Sama teenusepakkuja lahendust kasutavad ka Eesti suuremad meediagrupid. Rohkem infot leiab siit: Zlick

NB! Lugejatel, kes on juba tänaseks teinud (või teevad seda edaspidi) Edasi.org OÜ-le püsimaksekorralduse (alates 5€) pangaülekande teel, palume saata oma e-posti aadress märgukirjaga “Edasi Eksklusiiv” aadressil hello@edasi.org. Neile lugejatele saadame soovi korral artiklisarja “Ülestunnistus” kõik artiklid nende ilmumise päeval e-kirja teel PDF formaadis. Sama info kehtib ka neile püsimakse teinud lugejatele, kes elavad välismaal ja kellel Eesti kohalik mobiilinumber puudub.

Pühendume omalt poolt maksimaalselt ja loodame, et Edasi lugejad on nõus kaasa aitama, et luua kvaliteetset sisu ja muuta valitsevat trendi. Lisaks muudame koos Eestit paremaks.

Loe lisaks: Edasi kontseptsioon