Saja Lugu: Evi Tallinnast

Evi I Foto: Saja Lugu meeskond

Evi on 8 aastat noorem kui Eesti Vabariik. Ta on mitmekordne Eesti meister võimlemises ja ta oli aastaid ka tuntud raadiohääl, tehes omaaegset kuulsat hommikuvõimlemist.

Ta on väga sportlik tänase päevani – võimleb iga päev. Oma 80. sünnipäevaks soovis Evi kingituseks jalgrattatrenažööri, mida ta ka tänase päevani kasutab. Lisaks sellele, et ta on väga positiivse, rõõmsameelse ja aktiivse hoiakuga, on ta väga uudishimulik. Teda huvitab elu.

Evi on öelnud: “Pensionär oleks muidu ju väga tore olla, kui ainult natukenegi aega oleks”.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)