Saja Lugu: Inge Vändra vallast

Inge I Foto: Kaupo Kikkas

Inge elab vanas rehetalus, kus on kitsed, haned koerad. Kass muidugi ka. Maja on muldvana mõisa rehielamu ja vajab pidevalt kõpitsemist.

“Ma arvan, et ma teadsin lapsest saadik, mida ma tegema hakkan. Aga sel ajal ma ei julgenud isegi unistada, et see niimoodi täide läheb … Julgege olla need, kes te tegelikult olete. Sa ei pea kõikidele meeldima, see on absurd. Tee oma asju. Ära oota mingit heakskiitu kuskilt väljast.”

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)