Saja Lugu: Kata Vormsi saarelt

Foto: Saja Lugu meeskond

Ta on sündinud ja kasvanud Vormsi saarel, kuigi täna elavad perega põhikohaga Kalamajas. Kõik vabad hetked veedavad nad siiski jätkuvalt Vormsil. Nimi on tal päriselt Kata. Nii oma nime kui sünnikohta Vormsit on Kata pidanud ikka ja jälle passi abil tõendama.

“Armastan elu, loodust, muusikat ja inimesi enda ümber. Ei mõista kurjust ja vaenu. Ma leian, et olla pärit ääremaalt, väiksest meretagusest paigast, on privileeg, mille üle uhke olla,” sõnab naine.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)