Saja Lugu: Siiri Kallastelt

Foto: Kaupo Kikkas

Ta elab maalilise rannikuga liivakivipaljandi ja hõbedase veega Peipsi järve läänekaldal. Siiri seni käidud eluteeraja aeglastes, kiiretes, vahel isegi tormakates, aeg-aeglastes sammudes kajastub palju erinevaid tegevusi. Ta on olnud loovusringi juhendaja, kureerinud näitust, olnud juhatajaametikohal, luuletaja ja palju muudki.

“Inglite teemaga on mul eriline side, millest annab tunnistust 120 kujukesega inglikogu. Nendele lisanduvad ka ingliteemalised luuletused, laulud ja küllap veel midagi, mis minu loomingumaailmas tehtavates sammudes veel teostmist ootab ja kajastub.”

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)