Bluuskitarrist Raul Ukareda: isegi armastatu embuses on võimalik teda meeletult igatseda

Raul Ukareda I Foto Anu Hammer

Mõttevahetused kitarrist Raul Ukaredaga on olnud iga kord nii meeldivad, et soovisin tema sügavaid tõekspidamisi ka Edasi lugejatele jagada. Rauli korraldatud “Augustibluusi” eel vestlesime muusikast, inimeseks kasvamisest, usust, elust ja surmastki. Kuis muidu, ehedas bluusis on ju ka kogu elu ilu ja valu. Ja muidugi, igatsus.

Raul, meie lavatagused kohtumised ja jutuajamisest elust, suhetest, inimeseks kasvamisest on olnud toetavad ja inspireerivad. Küsiks kohe algatuseks – kuidas Sina jõudsid äratundmisele, et ainus tee siin elus on vaimne kasvamine. Arusaamine. Raskustest mõtte ja tahtega läbi minemine. Mitte põgenemine. Mis on Su elus olnud need muutvad sündmused, mis panid Sind sügavamalt asjade üle mõtlema?

Öeldakse, et inimene õpib ainult oma vigadest. Eks ta põhiliselt nii ongi, on olnud ka minu puhul, aga mulle tundub, et ei peaks tingimata nii olema. Varem olin isegi uhke, et kõik kahtlased asjad oma nahal järgi tahtsin proovida, aga mingil hetkel avastasin, et kõik minu suured avastusretked kulgevad mööda ammuilma läbiuuritud radu. Ei ole midagi uut päikese all. Tegelikult ei ole vaja kangekaelselt uuesti üritada seda, mida teised juba tuhat korda on proovinud. Tuleks õppida kollektiivsest kogemusest. Öeldakse, et tark õpib teiste vigadest, loll ei enda omadestki. Teismelisele võib andeks anda, kui ta usub, et on erilisem kui kõik teised ja loodab, et tema puhul loodusseadused ei kehti, aga täiskasvanu puhul on selline asi traagiline.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (118)