Saja Lugu: Anto Ruhve külast

Anto koos fotograaf Kaupo Kikkasega I Foto: Saja Lugu meeskond

Ta on sündinud Saaremaal, õppinud Tartu ülikoolis ajalugu, töötanud ajalooõpetajana, elanud Põltsamaal ja Rakveres. Nüüd on Anto tagasi juurte juures sünnikodus.

Elu jooksul on ta kogunud Euroopa ühe suurima autogrammikogu, mis on kõiksugu rariteete täis. Nii on suur osa tema elust olnud suhtlus maailma kuulsate ja geniaalsetega. Teine pool temas on aga puhas viiking, kes ei taha muud, kui oma põllulappi mööda mereni kõndida, kala püüda ja puhast avarust hingata.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)