Kuidas elus õnnestuda & mitte põhja vajuda?

Luuserid naudivad seltskonda ja teevad kõik selleks, et sina nendega koos põhja läheksid, kirjutab ajakirja Inc.com  kolumnist John White.

Viimase viie aasta jooksul olen läbi teinud enesearengu protsessi, mis on aidanud mul eemalduda karjäärist, mis ei pakkunud rahulolu. Kui keegi oleks mulle öelnud, et ühel päeval on mul oma sisuturundusettevõte, veerg ajakirjas Inc. ja ligi 200 000 jälgijat sotsiaalmeedias, siis oleksin teda hulluks pidanud.

Esimeste asjade seas sel teekonnal õppisin, et pean vabanema oma elus olevatest negatiivsetest inimestest, keda ma kuulasin ja kellega mind seostati.

Paljude kaotuste kogemine ei tee sinust luuserit

Kui soovid oma ellu rahulolu ja eneseteostust ning püüad piire nihutada, siis koged sel teekonnal paljusid tagasilööke ja ebaõnnestumisi. See kuulub protsessi juurde ja on vajalik oma unistuste täitmiseks.

Mulle näib, et luuserid on omaks võtnud mõtteviisi, et kaotamine on elustiil ning nende elu põhieesmärgiks saab teiste endaga kaasa tõmbamine. Luuserid on inimesed, kes alatasa oma elu üle kurdavad, aga ei tee selle muutmiseks midagi. Nad on enda osas alla andnud ning tegusad õnnelikud inimesed muutuvad nad pigem kadedaks, õelaks ja kibestunuks.

Kõik ei mõistagi sinu teekonda

Mõned inimesed tunnevad end teiste edust ohustatuna. Nad muutuvad kergesti kadedaks. Nad on usinad oma elu üle virisema, kuid ei võta selle muutmiseks midagi ette. Seega, kui nad näevad kedagi, kes oma unistuste nimel väga pingutab, siis üritavad nad seda põrmustada. Need inimesed ei ole võitjad. Nad seisavad oma elus paigal.

Luuserid otsivad alati seltsi ja püüavad teisi veenda oma unistustest loobuma. Kui lubad luuseri oma ellu, siis kasutavad nad seda võimalust, et sind endaga koos põhja vedada. Ära kunagi lase luusereid oma lähedaste usaldusisikute hulka. Luuseritest saab hääl sinu peas, mis korrutab, et sa ei ole piisavalt hea, sest nemad ise ei ole piisavalt head. Igaüks ei mõista, miks sa nii pühendunud oled. Nad ei mõista neid pikki töötunde. Samuti ei mõista nad sinu pidevat soovi end täiendada ja teadmisi ammutada.

Ma kulutasin aastaid kuulates seda negatiivset häält oma elus ning see piiras minu potentsiaali – mitte ainult minu karjääri osas, vaid ka potentsiaali olla elus tõeliselt õnnelik.

Ümbritse end võitjatega

Kui oled negatiivsed inimesed oma elust eemaldanud, siis järgmise sammuna tuleb sul end seostada võitjatega. Need on inimesed, kes on valinud sinuga sarnase tee. Võitjad lisavad sinu ärile väärtust ja rikastavad sinu elu mitmel moel. Nad aitavad sul püsti tõusta, kui oled ebaõnnestumist kogenud ja annavad sulle nõu, kuidas järgmisel korral paremini teha, sest ka nemad ise on palju kordi ebaõnnestunud ja edasi liikunud.

Artikli tõlge: Liina Paas