Adam Grant: keskastme juhtidest & kiuslike inimeste edutamisest

Adam Grant

Edasi avaldab Whartoni ärikooli professori psühholoogiadoktor ja juhtimismõtleja Adam Granti nõuandeid juhtimise ja psühholoogia kohta ning vastuseid põnevamatele talle saadetud küsimustele.

Nick (Chicago): Me kõik teame, et keskastme juhte peetakse lihtsalt administratsiooni käepikenduseks. Kuidas muuta keskastme juhi töökoht ihaldusväärseks?

Töökoha ihaldusväärseks muutmisel tuleks rõhutada keskastme juhtide olulisust. Worklife saate osas A World without Bosses, tõin näiteks ühe üllatava uuringu, mille viis läbi minu kolleeg Ethan Mollick. Ta vaatles videomängufirmade tulusid, kus mängude disaineritele omistatakse suuremat tähtsust kui keskastmejuhtidele. Ehkki tegelikult mõjutasid nad ettevõtte tulu kolm korda rohkem kui novaatoritest disainerid. Miks me seda ei mõista? Stereotüübid muudavad meid pimedaks, kuid tihtipeale on keskastme juhtide panus meile nähtamatu. Loominguline töö paistab silma, hea juhtimistöö on sageli märkamatu. Seega peame suurepäraste keskastme juhtide märkamiseks rohkem pingutama.

Adam Grant

Adam Grant on Whartoni ärikooli professor ja mitme New York Times' i bestselleri autor. Tema raamatuid on tõlgitud 35 keelde ja ta on valitud maailma 25 mõjukama juhtimismõtleja hulka. Tal on doktorikraad organisatsioonipsühholoogias. Edasi avaldab autori loal tema juhtimismõtteid ja artikleid. Loe artikleid (42)