Hedvig Hanson: pimeda mehe sõnum

Foto: Pixabay.com

Laupäeva hommik. Olen üksi maal, mul on aega iseendale ja otsutasin, et alustan taas oma tagurpidikõnniga. Tagurpidi kõndimine annab meile teistmoodi tunnetust, arendab me meeli ja kehakordinatsiooni, intuitsiooni. Avastasin selle eelmisel suvel. Mäletan, et alguses oli mul raske lasta end kontrolli alt vabaks. Oli ebalev tunne, oleme ju harjunud usaldama rohkem oma silmi ja käima “edasipidi”. Aga vahel on vajalik harjumust muuta, treenida teistmoodi olemisi, tunnetusi.

Võtsin end paljajalu ja hakkasin kõndima. Tunnetades maapinda jalge all, kuulates hääli ümberringi, hingates  sõõrmetesse suvealguse lõhnu.

Mu tee on looklev, see läheb kahe vahtra vahelt ja kulgeb läbi pärnadega palistatud kirikupargi. Tundsin üllatusega, et mulle on see tagurpidi käimine palju mugavamaks saanud. Ma usaldan nüüd rohkem.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid viimastel aastatel tegelenud üha enam ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa. Kel huvi rohkem Hedvig Hansoni maaelu kohta teada saada, siis tema raamat “Kirju mandrilt” räägib suures osas just aastaringist maal, tegevustest ja tundmustest, kergustest ja raskustest, mis maaeluga seotud. Loe artikleid (91)