Igor Sööt: suvine vahuveini ABC

Selle aasta maikuu on pakkunud Eestimaale üllatavalt kenasid päikesepaistelisi ja sooje suveilmasid. Restoranide ja kohvikute väliterrassid on rõõmsate külalistega täitunud ja kodused grilliõhtud, aga ka piknikud looduses või mererannas täishoo sisse saanud. Annaks nüüd ilmataat vaid hoogu juurde, et saaksime seda kaunist suve ka lähikuudel mõnusasti edasi nautida!

Veinisõprade jaoks tähendavad soojad päikesepaistelised päevad ja sumedad õhtupoolikud vaid ühte – täidlased ja sooja andvad punaveinid jäävad selleks korraks jahedamaid ilmasid ootama, nüüd on õige aeg hinnata ümber oma veinivarud ja vajadusel kibekiirelt täita keldrid-külmikud suvise nestega, milleks on kindlasti kerged ja hõrgud rosé-veinid, aga loomulikult ka värskendavad kihisevad naudinguallikad – vahuveinid.

Kauplustes, vinoteekides, veinibaarides ja restodes on vahuveinide valik viimastel aastatel üsna kenasti ja meeleolukalt kasvanud. Kui Sul just sommeljee-diplomit tagataskus pole ega ole varasemast leidnud ka oma kindlaid lemmikuid, siis võib võtta kukalt kratsima küll. Et mida siis valida – mis sobib niisama mõnusasti limpsimiseks, mida sõpradele tervitusjoogiks pakkuda, mida serveerida toidulauale, aga ka loomulikult, millised on popid trendid ja mida uut põnevat on turule ilmunud?

Igor Sööt

Igor Sööt

Igor Sööt on VinsDeFrance peasommeljee ja lektor Eesti Sommeljeede Erakoolis. Loe artikleid (41)