Igor Kaasik: teeme koolidest õnnepaleed. Kooliõpetaja kolumn

Kas koolid peavad olema nagu õnnepalee või koht, kus tunnetada pingutuse ja hea tulemuse seose kogemust?

Kole on varsti juba nelikümmend aastat töötada kohas, mis meie lapsi õnnetuks teeb, ja olla üheks selle põhjuseks. Sest nii ju on: eesti koolilapsed on stressis ja õnnetud ning peamiselt just kooli ja seega ka õpetajate tõttu. Teame seda ajakirjandusest ja kommentaaridest, kui jutuks tuleb õpetajate järjekordne palgatõus.

Koolis näen siiski igasuguseid lapsi: õnnelikke ja õnnetuid, energilisi ja väsinuid ning ükski laps ei ole kogu aeg õnnetu või õnnelik. Ajakirjanduses annavad ikkagi tooni need õnnetumad, solvunud ja kurnatud. Selline on ajakirjanduse valik, aga võibolla isegi mitte ajakirjanduse, vaid inimeste tähelepanu valik. Head lood lihtsalt ei jõua teadvusesse ega jää mällu avalikku arvamust kujundama. 

Igor Kaasik

Igor Kaasik on eesti keele ja kirjanduse õpetaja varsti juba 40 aastat. Alates 2016. aastast on tal ka õigus õpetada matemaatikat põhikoolis. Kooli kõrvalt on ta 24 aastat tegev ettevõtluses raamatute kirjastajana. Kord kuus kirjutab ta Edasile koolielust nii nagu see klassi eest välja paistab. Loe artikleid (22)