Kadri Kroon: uued maitsed Tallinnas. 10 tutikat toidu- ja joogikohta

Kadri Kroon teeb kiire ülevaate uutest toidu- ja joogikohtadest Tallinnas.

Anno koduresto

Anno koduresto ja veininurk on Tallinna mõttes unikaalne. Meil pole ju praktiliselt üldse kohti kus köögis ja saalis toimetab igapäevaselt üks pere. Olemise teeb kuidagi koduselt hubaseks ka kahe perekoera kohalolek, justkui oleks mõnes pererestoranis Vanas-Euroopas. Veiniharitud vastne sommeljee Erno ja Euroopa köögile südame andnud Anna on ammu otsinud seda oma ja õiget kohta, kus sõpradele ja külalistele pikalt kogutud oskusi demonstreerida. Kunagi oli nende opereerida Kadrioru restoran, nüüd endise Pädaste talveresidentsi Nehi ruumides on unistus teostunud. Kohti on ainult 22, seega tasub soovist ette teada anda. Väikseks vihjeks, et isetehtud küülikuravioolid, baklažaan kitsejuustuga ja tartar olid lihtsalt superhead. Pikas ja põnevas veinikaardis avaldub suurel määral Erno isiklik maitse ja Anna tujude rahuldamiseks on kaardis ka piisavalt šampanjat.

Botaanik

Botaanik on lihtsalt nii väike, et sellest justkui ei raatsigi kirjutada, parem on Laboratooriumi ja Suurtüki tänava nurgal asuv speakeasy stiilis kokteilibaar enda jaoks saladuses hoida. Botaaniku resident botaanikud ehk kokteilivõlurid tegid enda baari peale pikki töörügamise aastaid muudel rinnetel. Soov oli pakkuda naudingut viimseni paika timmitud joogimaitsetest, milles mängivad olulist rolli ise kokku keevitatud taimesiirupid. Lisaks on garanteeritud esteetiline maitseelamus. Detailidega on kohutavalt palju vaeva nähtud, tulemas on elegantne ja klassikaline. Õhus aimdub Aasia koloniaalfiilingut, New Yorgi suurlinliku vabameelsust ning sekka ka põhjamaist kargust. Vastuvõtt on ääretult soe ja isiklik, nagu kodusel kokteilipeol. Ja kokteilid…need räägivad iseenda eest. Mina ei saa tavaliselt suitsusest Mezcalist üle ega ümber.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (75)