Kristel Randrüüt: Lyoni bouchon’id

Foto: FB, Authentique Bouchon Lyonnais

Lyon on üks Euroopa kulinaariapealinnu, seal leidub üle tuhande söögikoha, kõik neist pole mõistagi bouchon’id. Käia Lyonis ilma bouchon’i külastamata on tõeline pühaduseteotus. Nii nagu Pariisi sümboliks on Eiffeli torn, Antwerpenil teemandid, Brüsselil “Pissiv poiss”, on Lyoni visiitkaardiks bouchon’id. Bouchon’e võib defineerida kui Lyoni köögi templeid, kus pakutakse autentseid kohalikke roogi, mis on saanud linna kulinaarse identiteedi osaks.

Lyoni linnas tegutsevate tippkokkade kontsentratsioon on läbi aegade olnud tõeliselt muljetavaldav. Neist kõige kuulsam on Paul Bocuse, kes oli pikka aega Prantsuse tippköögi (Grande Cuisine) esindusnägu kõikjal maailmas. 2018. aasta alguses lahkunud koka kuvand toimib siiani. Paul Bocuse’i pärandit viivad edasi teised Lyoni tippkokad: Christian Têtedoie, Jean-Paul Lacombe, Mathieu Viannay, Anthony Bonnet, Georges Blanc, Nicolas Lebec

Kristel Randrüüt

Kristel Randrüüt on paljudele tuttav kui Tigu Kristel, kes pidas Tallinnas 10 aastat legendaarset mereandide ja pärimuskulinaaria poolest tuntud vinoteek-restorani. Juba mitmeid aastaid tagasi soetas ta vana maja koos lopsaka aiaga Portugali ja võõrustab seal Tigu kombel külalisi. Aeg-ajalt satub ka Eestisse, kus iga kord püüab ette võtta mõne pop-up-ürituse. Toidu-, veini ja reisimõtteid jagab ta oma blogis tiguteek.com. Loe artikleid (16)