Saja Lugu: Luule Viljandist

Luule I Foto: Saja Lugu meeskond

Ta on väga armastatud oma lähedaste ning kolleegide poolt. Saja Lugu meeskond kohtus temaga ühe pingi juures, millel ta istub enne ujuma minekut. Luule käib nimelt ujumas seal iga päev kuni jää tulekuni juba aastaid. “Ma mõistusega saan aru muidugi, et muretsemine ei aita, aga süda on teises kohas. Süda ütleb, et peab muretsema. Ikka muretsen. Surmatunnini! Ja ma saan aru, et see minu muretsemine, et see läheb ka lastele edasi.”

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)