Saja Lugu: Triinu Prahast

Triinu Volmer I Foto: Saja Lugu meeskond

Ta on uuema aja väliseestlane ja nagu ta ise ütleb – mugavuspagulane. „Kuigi liiga mugav pole olnud.“ Triinu on elanud lühiajaliselt New Yorgis, pikaajaliselt Brüsselis ja nüüd mõned aastad Prahas. Ta töötab intensiivselt Euroopa kosmoseprogrammi jaoks – täpsemalt ehitavad GPSiga võrdväärset Euroopa satelliitnavigatsioonisüsteemi Galileo. Võib öelda, et mõnevõrra on ta mööda maailma luusides ikka Eestit esindanud.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)