Lapsepõlvefoto: jazzlaulja ja laululooja Helin-Mari Arder

Helin-Mari Arder. Foto: erakogu

Fotol olen ilmselt umbes 13-aastane, esinen viiuliga Estonia Kontserdisaali laval, Tallinna Lastemuusikakooli kontserdil.

Võiks arvata, et seega oli esinemine mulle juba varasest lapsepõlvest loomulik elu osa, ent nii see siiski polnud – tavaliselt värisesid nii jalad kui käed ning tuli kõvasti keskenduda, et sellest üle olla. Viiulit õppisin muusikakoolis 9. klassi lõpuni ning sealt edasi veel natuke eraviisiliselt. Koos tavakooliga 22. Keskkoolis (nüüdses Westholmi Gümnaasiumis) oli koormus üsna suur ning sageli pidin järgmiseks päevaks õppima veel hilistel õhtutundidel. Kuid muusikaõpingute poolelijätmisest ei tahtnud vanemad midagi kuulda.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (147)