Meediaülevaade: naabrid räägivad. 30.03.24

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

Hidžaabiga politseis pildile ei pääse

Soomes nõudis prokuratuur politseinikele karistust varjupaigataotlejatest naistelt hidžaabi jõuga politseijaoskonnas isikuregistrifoto tegemiseks eemaldamise eest, kuid apellatsioonikohus mõistis nad õigeks. Varjupaigataotluse politseis registreerimisel on kohustus lasta endast teha foto ilma salli, pea- või näokatteta, kuid antud taotlejad keeldusid sellest usule viidates. Juhiste kohaselt võib hidžaabi eemaldamist nõuda eeldades, et isikuregistripildid teeb samast soost ametnik, et pildistatava väärtushoiakuid ei rikutaks. Kuna varjupaigataotlejad ikkagi ka siis keeldusid pildistamiseks hidžaabi eemaldamast, tegi politsei seda jõuga. Loe edasi: YLE

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (167)