Saja Lugu: Sara Sofia Anoushka Tallinnast

Foto: Saja Lugu meeskond

Ta on täiesti tavaline, rõõmus ja päikseline tüdruk. Tantsib balletti, freestyle‘i ja paljusid muid tantsustiile, teeb kergejõustikku. Lisaks armastab uisutada ja mäesuusatada. Anoushkale meeldib olla koeralausuja ja koertega mängida. “Ma tahan muuta maailma paremaks. Mulle ei meeldi, et Donald Trump ei usu kliimasoojenemisse. Ma tahan, et kõik inimesed oleksid sõbralikud ja maailmas oleks rohkem armastust,” ütleb ta.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)