Saja Lugu: Elo Haapsalust/Kärdlast

Foto: Kaupo Kikkas

Nagu ta ise ütleb: “Naine oma parimates aastates.” Elo elab väikeses mittedepressiivses Eesti linnas Haapsalus. Ta töötab erakorralise meditsiini arstina ja närviarstina nii Hiiumaa haiglas kui ka Tallinna Vanglas. Ta naudib meditsiini eesliinil olemist: lahendada ekstreemseid olukordi, näha igat masti inimesi ja aidata eestlastel ravida ning hoida oma kõige kallimat vara -tervist. Elol on kaksikõde, kes töötab samuti arstina. Kokkuvõtteks ütleb Elo, et elu on nagu lilleaias – kord nuusutab lilli, kord songib mullas!

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)